Svadobné trendy 2017

Doba sa mení a mení sa aj vkus a preferencie neviest a ženíchov. S príchodom nového roka môžeme teda očakávať aj nové trendy v oblasti svadieb. Ktoré to sú sa dozviete v tomto článku.

Farby

Spomedzi farieb budú budúcu sezónu veľkým hitom metalické odtiene, ale aj neutrálne farby. Klasické metalické farby ako zlatá a strieborná mierne ustupujú a do popredia sa dostávajú netradičné metalické odtiene ako medená a ružové zlato. Pôsobia veľmi moderne a celú výzdobu krásne oživia. Použiť sa dajú rôzne napríklad: vázy na kvety, svietniky, obrusy, ozdobné taniere, nápisy na menovkách a podobne.

Okrem výrazných metalických farieb sa do popredia dostávajú aj neutrálne odtiene ako béžová, hnedosivá, či modrosivá. Tieto farby môžete osviežiť drobným doplnkom zlatej napríklad v podobe malých svietnikov na čajové sviečky, menoviek so zlatým textom, či servítok previazaných zlatou stužkou.

Kvety

Medzi kvetmi sú aktuálne veľmi populárne najmä jemne pôsobiace rastlinky, ako pivonky, anglické ruže, iskerník, či dálie. Výzdoba vďaka nim vyzerá veľmi romanticky a nežne. Tieto kvietky nádherne vyniknú vo vázičkách, ale môžete z nich urobiť aj kytičky a ozdobiť nimi stoličky, prípadne použiť ich lupene na výzdobu uličky k oltáru, či len tak ich rozsypať po stoloch. Kvietkami môžete tiež ozdobiť svoju svadobnú tortu a spraviť z nej tak súčasť výzdoby.

Veľmi populárna je tiež zeleň, najmä v tmavých farbách, či dokonca sivozelenej. Môžete ju poukladať do stredu stola a doplniť kvetmi, urobiť z nej girlandu, ktorú zavesíte na stenu za novomanželský stôl, prípadne vence na ozdobenie stoličiek nevesty a ženícha. A takisto s lístkami môžete ozdobiť aj svadobnú tortu.

Výzdoba

V oblasti svadobnej výzdoby sú stále populárnejšie rôzne papierové ozdoby, či už sú to závesné dekorácie, ako pop pomy, papierové ružice a lampióny alebo dekorácie na výzdobu stolov napríklad papierové kvety, výrazné menovky, netradičné poskladané obrúsky, a podobne. Veľmi obľúbené sú aj papierové nápisy MR&MRS zavesené na stene alebo na stoličkách nevesty a ženícha. Z papierových kvetov môžete tiež postaviť celú stenu, pri ktorej sa môžete s hosťami fotiť, alebo ju použiť namiesto svadobného oblúka.

Svadobná výzdoba papierové kvety (https://goo.gl/EcgiHw)

Pozvánky

Biele pozvánky so zlatým písmom, prípadne obrázkom obrúčok sú už dávno minulosťou. V móde sú rôzne farebné papiere, vzory, textúrovaný papier, farebné obálky a ozdobné písmo. A najlepšie všetko dohromady. Veľkým trendom pre sezónu 2017 budú najmä kvetinové vzory a pásiky. Určite však nič nepokazíte ani bodkami, či cikcakovým vzorom, ktorý bol ešte pred nedávnom v zahraničí veľmi populárny. Nezabudnite tiež na obálky, pri ktorých je stále populárne vzorované vnútro.

Svadobné pozvánky (https://goo.gl/9J3TF7)

Tlačoviny

Pokiaľ ide o tlačoviny, ako menovky, menu karty, programy a podobne, bude aj naďalej dominovať kaligrafia. V zahraničí je dokonca tak obľúbená, že sa ju nevesty sami učia, aby si mohli tlačoviny vyzdobiť vlastnoručne.

Svadobné menovky kaligrafia (https://goo.gl/NRa07C)

Občerstvenie

Čo sa týka občerstvenia, klasické svadobné menu a studený bufet vám už nebudú stačiť. Moderná doba si vyžaduje stolík s limonádami, či vyzdobený candy bar. Tieto stolíky s bonusovým občerstvením sa stávajú súčasťou výzdoby a treba si na nich dať záležať, či už použijete farebný obrus, ozdobné servítky, hravé slamky, vzorované poháriky, živé alebo papierové kvety, sviečky alebo vázičky je len na vás. Existujú dokonca špecialisti, ktorí sa sústreďujú výlučne na prípravu svadobného candy baru so všetkým, čo k nemu patrí.

Svadobný candy bar (https://goo.gl/QC2mAs)

Svadobné video

Moderné technológie zasahujú do všetkých oblastí našich životov a preto sa niet čo diviť, že svadobné videá budú čoskoro úplne bežne nakrúcať drony. Tento trend sa pomaličky začal objavovať už aj v roku 2016, ale v roku 2017 sa zábery zo vzduchu stanú nevyhnutnou súčasťou svadobného videa. Takéto zábery vyzerajú veľmi umelecky a umožnia vám zachytiť na videu celú svadbu z vtáčej perspektívy, vďaka čomu môžete do videa dostať aj nádherné zábery krajiny, či všetkých svojich hostí súčasne. Určite odporúčam tento trend využiť, video vďaka záberom z výšky získa úplne inú atmosféru a kvalitu.