Ako jedávam kvety?

Môžu byť kvety jedlé? - pýtate sa teraz. Možno si aj odpoviete, že je to hlúposť. Kvety nie sú na jedenie, ale na ozdobu, čo je čiastočná pravda. Kvety pestujeme pre potešenie, okrasu a ozdobu našich príbytkov.

Čo by ste ale povedali na taký jarný čokoládovo - farebný puding posypaný fialkou a sedmokráskou? Mám na mysli teraz kvet Fialky vonnej, ktorá voľne rastie v prírode, a kvet Sedmokrásky obyčajnej, ktorú môžete nazbierať takmer na každej lúke. Fialka vonná je trváca bylina, vysoká 10 až 20 cm, kvety má fialové, jemne voňajúce. Kvitne od marca do apríla.  Sedmokráska obyčajná sa taktiež zaraďuje medzi nižšie trvácne byliny, so svojou výškou do 10 cm. Stred kvetu má žltý, okvetné lístky biele až naružovelé. Kvitne od februára až do novembra.

Mohla

by som ďalej pokračovať. Výborne chutí napríklad aj kvet rastlinky pod názvomKapucínka väčšia, ktorá má okrem zaujímavého názvu aj krásnu, oranžovo - žltkastú farbu. Kvet Púpavy lekárskej má zase trošku horkastú chuť, no na druhej strane má pozitívne účinky na trávenie. Teraz, keď rozmýšľate nad tou púpavou, z ktorej si dievčatá robia vence, tak ste trafili. Áno, ide presne o tie krásne žlté kvety tej istej púpavy, ktorú takmer každý dobre pozná zo svojho detstva. Púpava lekárska kvitne od jari až do jesene. Musím tu spomenúť, že čerstvý šalát z jarných kvetov považujem priamo za životabudič, a zároveň aj vitamínovú bombu po dlhej zime.

Nemusíte sa báť toho, že sa otrávite pri konzumácii týchto kvetov, lebo všetky, ktoré som tu vymenovala a ešte aj vymenujem, sú oficiálne zaradené medzi liečivé rastliny. Znamená to, že sú jedlé a navyše majú aj pozitívny účinok na naše zdravie. Čo viac by sme ešte chceli? No nie je to nádherné?

Medzi

jedlými kvetmi spomeniem ešte levanduľový kvet, a kvety ostatných liečivých rastlín. Patrí sem napríklad Podbeľ liečivý, Hluchavka biela, Hluchavka žltá, Hluchavka purpurová, Pamajorán obyčajný, Materina dúška, atď. Ako vidíte, výber je bohatý. Levanduľu spájajú niektorí ľudia výlučne len s kozmetickými prípravkami.

Skoro som zabudla na kvet Bazy čiernej. Nemôžem sa už dočkať, kedy začne baza znovu kvitnúť. Kvet bazy tradične vysmážam vo vajíčkovo – múkovej zmesi, a po upečení posypem vanilkovým cukrom. Je to lahôdka. Uvidíte, keď si to sami vyskúšate. Tieto jedlé kvety sú jednoducho veľmi chutné a jedinečné, navyše aj zdraviu prospešné. Vedeli ste, že podľa povery celá rastlina Bazy čiernej má magickú moc? Ľudia v minulosti verili tomu, že baza ich dokáže ochrániť pred zlom a negatívnou energiou.

Takéto zdravučké kvety jedávam ja, a som z toho šťastná. Tieto kvety azda musia obsahovať niečo výnimočné. Niečo, čo možno nazvať „životom“? Ja to cítim tak. Mám jednoducho rada jedinečné veci. Rada experimentujem v kuchyni, a prijala by som aj nové druhy potravín. Neviem, ako ste na tom vy, no mne už niekedy pripadá dnešný výber potravín jednotvárny. Mám pocit, že sme nútení jesť stále dookola tie isté potraviny. Už som z toho celého asi presýtená. Je pravda, že keby som v kuchyni ešte viac experimentovala alebo dokázala vylepšiť už existujúce recepty, mohla by som vytvoriť, možno, ďalšie a ďalšie zaujímavé jedlá. Neviem... Jedno je ale isté. Vďaka jedlým kvetom moja strava získala nový nádych.

Jedlé kvety

mi prinášajú jednoducho pôžitok. Pri konzumácii za čerstva sú osviežujúce a chrumkavé, a pri tepelnej úprave sa uvoľnia také látky, ktoré svojou arómou dokážu vyčariť aj lepšiu náladu. Stojíte pred sporákom, v hrnci varíte bylinky, a z tej nádhernej vône, ktorá Vás obklopuje, máte odrazu pocit, že sa nachádzate priamo v raji.  

V zimnom období, kedy moje obľúbené rastlinky nekvitnú, v kuchyni používam sušené kvety. Tie získam ešte počas leta, kedy čerstvé kvety nazbieram a nechám voľne usušiť. Niektoré kvety zaváram na zimu v podobe sirupov. Najviac mi chutí levanduľový sirup, sirup z ruže alebo aj z púpavy. Moje zimné zásoby zvyčajne vystačia až do marca, kedy potom znovu začnú kvitnúť prvé jarné bylinky.

Príroda nám neustále ponúka svoje drahocenné bylinky a chutnučké pestrofarebné kvetinky.